Wykopy Warszawa

Nasza firma od początku swojej działalności świadczy roboty ziemne na terenie całej Warszawy. Jedna z naszych specjalności to właśnie wykopy, które wykonujemy przy użyciu wysokiej jakości, niezawodnego sprzętu.

specjalistyczne wykopy podstropowe

Współpracujemy z najlepszymi

W rękach naszych doświadczonych operatorów daje to gwarancję solidnego i terminowego wykonania zlecenia, bez jakiegokolwiek ryzyka. Wykopy pod budowę domów jednorodzinnych, apartamentowców, biurowców, galerii handlowych, a także parkingów i wielu innych obiektów inżynierskich to tylko niewielki wycinek wszystkich wykopów, które na Państwa zlecenie możemy wykonać.

Wiele zleceń na wykopy zrealizowaliśmy do tej pory na zlecenie jednostek administracji publicznej, jak również urzędów gmin i miast. Jedne z wielu rozpoznawalnych firm, które zleciły nam wykonanie wykopów to m.in. Soletanche Polska, Unibep SA, Consteel Sp. z o.o., Dom Construction Sp. z o.o., Warbud SA, Mal-bud-1 Sp. z o.o. sp.k, Strabag Sp. z o.o., Keller Polska Sp. z o.o., Erbud SA. Są to światowe marki inwestycyjne, mające na swoim koncie realizację największych przedsięwzięć budowlanych i nie tylko

Dla kogo wykonujemy wykopy?

Klientami firmy Bojan są przede wszystkim inwestorzy komercyjni. Bierzemy udział przy realizacji wielu rozpoznawalnych inwestycji budowlanych w stolicy, jak choćby budowa metra, duże centra handlowe, parkingi wielopoziomowe, biurowce, osiedla mieszkaniowe a także wszelkiego rodzaju obiekty inżynierskie.

Jakie wykopy w Warszawie wykonujemy?

wykopy podstropowe

Wykopy podstropowe

Jest to rodzaj wykopów wykonywanych w obudowie – najczęściej żelbetowej. Spotyka się je najczęściej podczas inwestycji drogowych, w czasie budowy tunelów, przejazdów itp. praca przy tego rodzaju wykopach wymaga dużego doświadczenia i umiejętności ze strony operatora. Bardzo często nisko zawieszony strop ogranicza obszar roboczy koparki, nie pozwalając na pełne rozwinięcie jej ramienia. Czyni to pracę jeszcze trudniejszą i bardziej wymagającą uwagi ze strony operatora.

wykopy w ścianie szczelinowej

Wykopy w ścianie szczelinowej

Kolejny rodzaj wykonywanych przez nas wykopów to wykopy w ścianie szczelinowej. Ta technologia wykonywania wykopów służy zabezpieczeniu miejsca prac przed usuwaniem się zwałów ziemi ze ścian, a tym samym zasypaniem wykopu pod naporem ciężaru ziemi lub działania wód gruntowych. Materiałem do wykonania ścian szczelinowych jest najczęściej gruba i bardzo wytrzymała blacha trapezowa, umieszczona we wcześniej wykonanym wykopie, wypełnionym mieszanką betonową

wykopy w ścianie berlińskiej

Wykopy w ścianie berlińskiej

To następny rodzaj wykonywanych przez nas wykopów. Charakteryzuje się on wykonanymi umocnieniami bocznymi – tzw. ścianami berlińskimi. Powstają one przy pomocy grubych desek umieszczonych pomiędzy solidnymi metalowymi słupami. Zadaniem, które mają spełnić ścianki berlińskie jest umocnienie ścian wykopu i zabezpieczenie go przed osuwaniem się pod wpływem własnego ciężaru. Praca w takich wykopach wymaga dużej uwagi ze strony operatora i zachowania szczególnej ostrożności.