Remediacja Warszawa

Określenie remediacja może wydawać się obco brzmiące wielu osobom. Tymczasem jest to niezwykle ważne działanie, polegające na usunięciu zanieczyszczeń znajdujących się w ziemi i przywróceniu jej pierwotnych właściwości.

sprawdzona remediacja

Czym jest remediacja?

Łatwo sobie wyobrazić taką sytuację, polegającą na uprzątnięcie tzw. dzikiego wysypiska śmieci. W większości przypadków wystarczy uprzątnięcie zalegających na powierzchni gruntu śmieci. Ale nie zawsze będzie to wystarczające.

Jeśli na dzikim wysypisku składowane były niebezpieczne substancje, w tym płyny, mogły one przedostać się do ziemi, zanieczyszczając ją na wiele metrów w głąb. Jak można tej ziemi przywrócić naturalną równowagę biologiczną? Potrzebna wówczas jest remediacja.

W jakich miejscach i komu remediacja może być potrzebna?

Remediacja wykonywana jest w najróżniejszych miejscach. Praktycznie każdy skrawek ziemi może zostać celowo lub przypadkowo zanieczyszczony. Doprowadzenie go do pierwotnego stanu nie zawsze jest łatwe, a najczęściej wymaga sporo czasu, by natura sama dała sobie z tym radę. Na szczęście można jej w tym nieco pomóc.

Do tego właśnie została wymyślona remediacja. Dzięki jej stosowaniu, ziemia może być rekultywowana i oczyszczana, zyskując to, co zostało jej zabrane. Remediacja jest również bardzo ważną metodą, pozwalającą na sprawne usuwanie niezamierzonych błędów ludzkich, np. zanieczyszczenie gruntu paliwem, które wylało się z pojazdu.

Zacznijmy od rozmowy

Jeżeli i Państwo są w posiadaniu ziemi, której także przydałaby się remediacja Warszawa, zapraszamy do kontaktu z nami. Przygotujemy kompleksową ofertę wraz z wyceną na tego typu usługę.